Mergata News
Lajme

Fitorja fiton betejën me kancerin: Keni durim, sepse çdo gjë kalon me ndihmën e të madhit Zot!

fitorja-fiton-betejen-me-kancerin:-keni-durim,-sepse-cdo-gje-kalon-me-ndihmen-e-te-madhit-zot!

Fitore Zenelaj ka përjetuar një fazë aspak të lehtë, megjithatë ajo ka arritur ta fitoi betejën me kancerin.

E, pikërisht në Ditën Botërore të Kancerit të Gjirit, ku edhe u shënua në të gjitha anët e globit me aktivitete e fushata vetdijësuese, e reja nga Kosova ka dhënë një lajm të mrekullueshëm, transmeton Indeksonline.

Ajo përmes një postimi të bërë në FB ka treguar se është shëruar plotësisht e këtë e ka bërë përmes një shkrimi emocionues:

Ky është postimi i Fitores:

Sot me 25 tetor në ditën botërore të kancerit të gjirit më është konfirmuar shërimi i plotë, pra trupi im nuk ka asnjë qelizë kancerogjene të pranishme.

Uroj me zemër që të gjithë të sëmurët të shërohen. Kini durim, sepse çdo gjë kalon me ndihmën e të madhit Zot. Ai na sprovon, na forcon dhe padyshim na shëron. Mos harroni ta vini vetveten në radhë të parë, është ilaçi kryesor i çdo sëmundjeje!

“Një sëmundje e rëndë mund të shërohet, përveç të tjerash, edhe me forcën e të qeshurit; një e qeshur e mirë, nga ato që të shkrijnë, lëviz edhe i bën të dridhen të gjitha organet trupore, njësoj si lëvizjet fizike.” – N.Kousins

TË NGJAJSHME

23 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

mergata.eu

Partitë pa qëndrim të qartë, kërkohet konsensus i gjerë politik për postin e presidentit

mergata.eu

Lajm i madh nga Zemaj: Nga sot ja çka do të ndodh me mjekët e Kosovës

mergata.eu