fbpx
Mergata News
Lajme

Eskalon deputeti i Vetëvendosjes, ka fjalë të rënda për Richard Grenell

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka thënë se krijimi i aleancave për rrëzimin e qeverisë, përfshi bashkëpunimin me një rrugaç, siç e quan ai, ish-ambasadorin Grenell, është një tradhti kombëtare.

“Është tradhti kombëtare kur krijon aleanca me të huaj për me rrëzu qeverinë tënde, përfshi bashkëpunimin me një rrugaç e bully si Grenelli”, shkruan Basha në Facebook.

Ai madje shprehet se ambasadori Grenell rregulloi çështjen që Senatori David Perdue dhe djali i Presidentit të SHBA, Donald Trump Jr, të bënin një deklaratë në Twitter duke sugjeruar që SH.B.A. të tërhiqte trupat e saj nga Kosova.

TË NGJAJSHME

Haxhiu thotë se ndërkombëtarët nuk mund t’i kërkojnë Vetëvendosjes krijimin e “Asocacionit”

mergata.eu

Lajmi Fundit nga Gjermania: S’ka liberalizim të vizave për Kosovarët

mergata.eu

“Eskalon” deputeti i LDK-së nuk lë të zezë pa i thënë Isa Mustafës

admin