Mergata News
Auto&Tech

Elon Musk ndryshon çmimin e Tesla modeli S

elon-musk-ndryshon-cmimin-e-tesla-modeli-s

Ndryshimi i çmimit është duke iu referuar dy gjërave: e para është që prodhuesi amerikan i makinave elektrike Lucid Motors tha që makina e saj e re elektrike, Lucid Air, do të kushtonte 66,085 euro, transmeton lajmi.net.

Referenca e dytë e çmimit Model S është një shaka; numri “69” është një referencë për një pozicion seksual, ndërsa “420” është një referencë për kulturën e kanabisit.

Model S | Tesla

Musk ka bërë shaka të ngjashme me produktet Tesla, dhe aksionet më parë.

Lucid Air paraqet konkurrencë të fortë ndaj Model S. Ai ka 480 kuaj fuqi dhe potencial për të udhëtuar 653 kilometra me një ngarkesë të vetme, afërsisht gjashtë kilometra më shumë se Model S Long Range Plus.

Ky automjet nuk do të jetë i disponueshëm deri në vitin 2022. /Lajmi.net/

Lucid Air News and Reviews | InsideEVs

 

TË NGJAJSHME

Zbulohet çmimi i iPhone 12 – këto janë seritë

mergata.eu

Tesla ka prezantuar softuerin e saj “vetë-drejtimi i plotë”

mergata.eu

Analizë: a po përfundon epoka e makinave dizel?

mergata.eu