Mergata News
Auto&Tech

Elon Musk do të bëjë një shfaqje televizive që të zbulojë se si ai u bë miliarderë

elon-musk-do-te-beje-nje-shfaqje-televizive-qe-te-zbuloje-se-si-ai-u-be-miliardere

Në një kthesë pak më të pazakontë, ylli i Magic Mike, Channing Tatum do të jetë një producent ekzekutiv i serialit, transmeton lajmi.net.

Do të tregojë se si Musk ngriti kompaninë dhe planet e tij për hapësirë.

Famous actor Channing Tatum is one of the executive producers on the series

Seriali do të bazohet kryesisht në librin Elon Musk: Tesla, SpaceX dhe kërkimin për një të ardhme fantastike nga Ashlee Vance.

Sipas Hollywood Reporter, seriali thjesht do të quhet ‘SpaceX’ dhe do të ndjekë Musk ndërsa ai “ndjek ëndrrën e tij gjatë gjithë jetës për ta bërë njerëzimin një specie multi-planetare”.

Ai dhe SpaceX mendohet se po punojnë me Tom Cruise për të filmuar një film në hapësirë. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

mergata.eu

Këto janë të gjitha detajet e modeleve të reja iPhone 12

mergata.eu

Google Chrome paralajmëron për hakerët që po përdorin këtë virus për të sulmuar pajisjet tuaja

mergata.eu