Mergata News
Sport

Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha nga ‘Grand Slami’ të Hungarisë

eliminohen-nora-gjakova-dhe-flaka-hoxha-nga-‘grand-slami’-te-hungarise

‘Grand Slami’ i Hungarisë: Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha.

Janë eliminuar Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha në Grand Slamin e Hungarisë.

Të dy xhudistet kanë garuar në kategorinë deri në 57 kilogramë, shkruan lajmi.net.

Hoxha arriti të luftën e parë ta fitonte përballë portugezes Wilsa Gomes, por në raundin e dytë, u mposht nga xhudistja kanadeze, Jessica Klimkait.

Ndërsa, Nora Gjakova raundin e parë e kaloi pa luftë, ndërsa në të dytën u mposht nga francezja Helene Receveaux.

Sot në Hungari do të konkurrojë edhe Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë.

TË NGJAJSHME

Askush nuk e kishte menduar, kështu u prit Messi në Torino!

mergata.eu

Kaq mijëra franga ka paguar Loredana deri tash për ta hequr qafe prokurorinë

mergata.eu

Lola bëhet gati për të dal, mori tërë vëmendjen me këtë stil të veshjes

mergata.eu