fbpx
Mergata News
Lajme

Eksluzive: Del video e rrallë ku Biden flet për shqiptarët

Kandidati demokrat për president të SHBA, Joe Biden, njihet si një nga personat që mbështeti fort brenda Shtëpisë së Bardhë, fushatën bom barduese të forcave të NATO-s gjatë lu ftës së Kosovës. Para fushatës aktuale për president ai lëshoi një deklaratë lidhur me vizionin e tij të marrëdh ënieve të SHBA me Shqipërinë dhe Kosovën mé póshté mund ta shíhní vídeón nga Biden.

Në deklaratën e Bajden thuhet se ai do të insistojë që të vendoset drejtësi për krí met e luf, tës në Kosovë, vendosjen e trupave usht arake.

TË NGJAJSHME

Taksa 10 euro për të hyrë në Prishtinë, ky është qëndrimi i Isa Mustafës

mergata.eu

AAK-ja i kundërpërgjigjet PDK-së për postin e presidentit

admin

Thaçi me kritika ndaj Hotit për marrëveshjen e Uashingtonit: E dhimbshme që u hoq pika për njohje reciproke

mergata.eu