fbpx
Mergata News
Lajme

EKSKLUZIVE: Arrihet koalicioni Albin Kurti – Vjosa Osmani, ne zgjedhjet e radhës bëhën bashkë, ja çka behet Vjosa nëse fitojnë

Koalicioni i shumë pritur është afër te ndodh, kjo për shkak se Albin Kurti dhe Vjosa Osmani janë duke menduar qe te garojnë ne te njëjtin subjekt ne zgjedhe te radhës kurdo qoftë te mbaheshin ato.

Kujtojmë se Vjosa Osmani dhe Albin Kurti, janë dy figurat te cilat po pelqehen me te madhe nga Kosovare dhe kur këta dy janë bashkë ne një listë atëherë pak kush mund ti ndal.

Albin Kurti do te jete i nominuari për kryeministër, ndërsa Vjosa pritet te emërohet ne cilën do pozite qe ajo pëlqen.

TË NGJAJSHME

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

mergata.eu

‘Avullimi’ i dy milionëshit, shteti sekuestron tri vetura

mergata.eu

Tallet deputetja e PDK-së me vjedhjen e çantës në Bruksel: Shpresoj të ketë pasur veç ndonjë sanduiq për Hotin

mergata.eu