Mergata News
Sport

Edhe një lojtar i Premierligës rezulton pozitiv me koronavirus

edhe-nje-lojtar-i-premierliges-rezulton-pozitiv-me-koronavirus

Lojtari i Premier Leagues rezulton pozitiv me koronavirus.

Futbollisti i Crystal Palacet, Jordan Ayeë, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, njofton “Daily Mail”.

Trajneri i Crystal Palacet, Roy Hodgson, ka konfirmuar testin pozitiv të Ayeëit. Ai kishte rezultuar pozitiv të premten, ndërsa ishte kthyer pas angazhimit me Ganën. Ayeë mungoi në barazimin 1:1 të Crystal Palacet me Brightonin sot.

Ai duhet të vetizolohet për dhjetë ditë.

“Ne duhet të ndjekim rregulloret e Qeverisë dhe Premier Leagues. Ai ishte me Ganën dhe ne nuk ishim shumë të kënaqur të pranonim këtë. Si disa lojtarë tjerë ganezë, besoj se kur ata janë kthyer te klubet kanë rezultuar pozitivë”, ka thënë Hodgson.

TË NGJAJSHME

Alaves – Barcelona : Formacionet zyrtare

mergata.eu

Kazakistan – Shqipëri, befasi në formacionet zyrtare

mergata.eu

Pas suksesit të arritur, Haxhi Krasniqi viziton Prekazin

mergata.eu