Mergata News
Lajme

Edhe AAK me TV partiak, si Vetëvendosja

edhe-aak-me-tv-partiak,-si-vetevendosja

Si Vetëvendosje edhe AAK me TV partiak.

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëjtë sikur Lëvizja Vetëvendosje, ka nisur transmetimin e televizionit partiak.

E i ftuar i parë i televizionit të këtij subjekti, është deputeti Bekë Berisha, i cili së fundmi edhe u zyrtarizua si kandidat për kryetar të Komunës së Istogut, shkruan Reporteri.net.

Ai në këtë intervistë po flet për jetën e tij dhe aktivitetin e tij politik.

Transmetimi i intervistës me Berishën nisi ‘live’ në faqen zyrtare të AAK-së në rrjetin social Facebook.

Edhe Lëvizja Vetëvendosje, muaj më parë lansoi televizonin e saj partiak, ku deri më tani janë intervistuar figurat kyçe të partisë, përfshirë edhe liderin e saj, Albin Kurtin.

TË NGJAJSHME

Polici pa maskë i shqipton një qytetari gjobë

mergata.eu

PO, PO, ‘Kafeneja Jonë’ e kishin parashikuar edhe taksën për Prishtinën, ky ishte propozimi i ‘Orhanit’

mergata.eu

Lajçak thotë se zgjidhja Kosovë – Serbi do të jetë e dhimbshme: Ata që do ta bëjnë do të jenë në anën e drejtë të historisë

mergata.eu