fbpx
Mergata News
Sport

E papritur, Eriksen po largohet nga Inter

e-papritur,-eriksen-po-largohet-nga-inter

Eriksen largohet nga Interi në janar.

Mediet italiane pretendojnë se Christian Eriksen do të largohet nga Interi në janar.

Eriksen nuk është i kënaqur me minutat që ka në “Giuseppe Meazza” dhe prandaj planifikon të ndryshojë mjedisin e klubit gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Danezi ishte afër largimit nga Interi në afatin kalimtar të verës, por përsëri qëndroi në Milano.

Sidoqoftë, gjërat nuk kanë ndryshuar, kështu që tani “Nerazzurri” janë gati ta lirojnë atë për të hequr qafe pagën e tij të lartë.

Borussia Dortmund dhe PSG po tregojnë interes për Eriksen, dhe thuhet se danezi është më afër të veshë fanellën e verdhezinjve.

TË NGJAJSHME

Lajm i mirë për Milan, ylli i madh shërohet nga koronavirusi

mergata.eu

Bayern i jep lajmin e madh Juventusit për Alaba

mergata.eu

Skuadra e njohur me 22 të prekur nga koronavirusi

mergata.eu