fbpx
Mergata News
Lajme

E FUNDIT: Të mbyllen shkollat sa me shpejtë : Ja çfarë po bëhet me mesuesit, duhet qe çdo gjë të…

Bëhet e ditur se ditet e fundit, 14 mësues kanë humbur jeten pasi jane infektuar nga koronavirusi, duke detyruar vete ministren e Arsimit që të dalë shpesh me mesazhe ngushëll uese per familjaret.

Por kjo situatë i shtohet infe ktimit të ditur, të 600 mësuesve dhe të paktën 1500 nxënësve çka ka sjellë një situatë të rrez ikshme në vend.
Ajo ne postimin e saj i bën thirrje Ministrisë së Arsimit që të marrë ma sa sa nuk është vonë në ruajtjen e jetës së mësuesve dhe nxënësve.
“Nuk ka më kohë për t’u grindur, por për të reflektuar dhe për të zgjidhur situatën emergj ente ku gjendemi”

TË NGJAJSHME

Haradinaj pas takimit tregon se çka i kërkoi Lajçakut

mergata.eu

Infermierët paralajmërojnë veprime sindikale, të pakënaqur me vendimin e Qeverisë

mergata.eu

Deputeti i VV-së: Ka pasë qytetarë që nuk humbën jetën nga koronavirusi, por i deklaruan ashtu

mergata.eu