Mergata News
Vip/Kultura

E dhimbshme: Vdes ‘Borëbardha’ në moshën 101 vjeçare

e-dhimbshme:-vdes-‘borebardha’-ne-moshen-101-vjecare

Ka ndërruar jetë ‘Borëbardha’ në moshën 101 vjeçare.

Vdes valltarja e njohur Marge Champion në Los Anxhelos.

Marge Champion ishte një valltare e cila u bë e njohur për muzikalët e filmave dhe si modelja për personazhin kryesor të “Snow White and the Seven Dwarfs” të Disney-t, shkruan Legacy.

Champion ishte një valltare gjatë gjithë jetës së saj, ndërsa ajo ishte thjesht një adoleshente kur dha kontributin e saj të parë të dukshëm në industrinë e argëtimit.

Puna e mëtejshme me Disney-n përfshiu modelimin për Zanën e Kaltër në “Pinocchio” dhe për Zymbyl Hippo në “Fantasia”.

Champion vazhdoi një karrierë në filma, shpesh duke kërcyer me burrin e saj, Gower Champion.

TË NGJAJSHME

Vajza e Mozzikut me veshje kombëtare

mergata.eu

Gjiko e thotë publikisht: Milaim Zekën nuk e dua afër gruas time

mergata.eu

Luana na prezanton me kostumin e Halloween, vjen me veshjen më të çuditshme ndonjëherë

mergata.eu