fbpx
Mergata News
Jetë

E dhimbshme: Ndërron jetë 21-vjeçarja, raftet e një supermarketi bien mbi njëri-tjetrin

e-dhimbshme:-nderron-jete-21-vjecarja,-raftet-e-nje-supermarketi-bien-mbi-njeri-tjetrin

Raftet e një supermarketi bien mbi njëri-tjetrin, ndërron jetë 21-vjeçarja.

Raftet e një supermarket në Brazil kanë rënë mbi njëri-tjetrin në një efekt domino, që shkaktoi vdekjen e një punonjëseje dhe plagosjen e tetë të tjerëve.

Vik.tima është identifikuar si 21-vjeçarja Elane de Olivera Rodrigues.

Ishin klientët dhe punonjësit e tjerë ata që ndihmuan në nxjerrjen e të plagosurve nga poshtë produkteve.

Më pas, policët dhe zjarrfikësit nisën një operacion për kërkimin e personave të tjerë që mund të kishin mbetur poshtë rafteve të rrëzuara. Operacioni zgjati 11 orë dhe fatmirësisht nuk u gjetën tjera vik.tima.

Aktualisht po hetohet për shkakun e këtij aksidenti, por dyshohet se një nga makineritë që ngrenë mallra mund të ketë shkaktuar tragjedinë.

TË NGJAJSHME

5 ndryshimet afatgjata që po sjell pandemia e Covid-19

mergata.eu

Nesër ndryshon ora

mergata.eu

Personi që doli vullnetar për të testuar vaksinën e COVID-19, por më pas shtrohet me urgjencë në spital

mergata.eu