fbpx
Mergata News
Lajme

E Besoni apo jo? Kjo është shifra milionëshe që do të ndajë Qeveria për të akuzuarit e Speciales!

Qeveria ka planifikuar ndarjen e 20 milionë eurove për të akuzu arit potencial të Gjykatës Speciale.

Kështu ka deklaruar Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi për kallxo derisa ka thënë se kanë ndarë shtatë milionë për mbrojtje të të aku zuarve potencialë në Gjyk aten Speciale dhe 13 milionë rezervë.
Selimi tha se ai ka nënshkruar tri udhëzime administrative për ndihmë për ak, uzuarit potencialë në Speciale.

“Nga këto 20 milionë do të ndahen fonde për mbrojtjen e tyre, do të ndahen fonde për përkrahjen e familjeve të tyre që parashihet me një udhëzim tjetër ku parashihen udhëtimet e tyre, vizitat etj. Dhe i fundit për ata që shpallen të pafajshëm kompensimi i shpalljes së tyre të pafajshëm”, tha Selimi.

Ministri Selimi tha se momentalisht e kanë infrastrukturën e mirë ligjore që të ketë llogaridhënie, kontroll dhe balancë në dhënien e këtyre parave.

TË NGJAJSHME

Deputeti i VV-së: LDK është parti e korruptuar, Isa Mustafa merr pagë nga UP pa shkuar në punë

mergata.eu

Gjendet pa shenja jete një person në një fshat të Prishtinës

mergata.eu

Kryetarja e Kuvendit flet pas takimit me Miroslav Lajçak: Asocacioni vetëm sipas vendimit të Kushtetueses

mergata.eu