Mergata News
Sport

Dybala i pakënaqur me Pirlon, ankohet te drejtuesit e klubit

dybala-i-pakenaqur-me-pirlon,-ankohet-te-drejtuesit-e-klubit

Situatë e tensionuar te Juventus.

Duket se Paulo Dybala nuk ishte i lumtur të ulej në stol për 90 minuta kundër Crotone pasi Tuttosport raporton se argjentinasi u ankua te Fabio Paratici pas fishkëllimës së fundit.

Argjentinasi kaloi tërë ndeshjen në stol ndaj Crotone dhe ende nuk ka bërë një paraqitje të vetme në Serie A këtë sezon.

La Joya humbi dy ndeshjet e fundit të Argjentinës për shkak të problemeve gastrointestinale dhe me sa duket, ai nuk ishte plotësisht i aftë për t’u përballur me Crotone.

Pavarësisht kësaj, Tuttosport raporton Dybala u ankua te drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici në tunelin e dhomave të zhveshjes pas fishkëllimës së fundit të shtunën.

Argjentinasi nuk ishte i lumtur për zgjedhjet e Pirlo dhe ai u sigurua që trajneri i Zonjës së Vjetër e dinte atë, pretendon raporti.

“Dybala po kthehej pas problemeve gastrointestinale dhe ai ishte në stërvitje vetëm dje. Nuk ishte loja ideale që ai të kishte minuta”, i tha Pirlo Dazn pas ndeshjes.

TË NGJAJSHME

Sergio Ramos – Real Madrid, ndodh ajo qe nuk e ka menduar askush!

mergata.eu

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

mergata.eu

Shefi i ligës italiane paraljmëron se Serie A është buzë kolapsit

mergata.eu