fbpx
Mergata News
Lajme

Dy vëllezër kosovarë vdesin pas goditjes nga treni, njëri 13 tjetri 17 vjeçar

dy-vellezer-kosovare-vdesin-pas-goditjes-nga-treni,-njeri-13-tjetri-17-vjecar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Gjermani.

Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë vdekur mëngjesin e ditës së sotme pasi janë goditur nga treni, njoftojnë mediat gjermane.

Sipas njoftimit të mediave gjermane, njëri nga vëllezërit është 13 vjeçar ndërsa tjetri 17 vjeçar, derisa, se të dy vinë nga Komuna e Deçanit kanë konfirmuar familjarët për Gazetën Express.

Sipas informacioneve të para, të dy të rinjtë po tentonin që të kapnin trenin i cili ishte në stacion, për këtë arsye të dy kishin vrapuar drejt shinave. Ata u goditën nga një tren që po vinte drejt Mynihut dhe lëndimet e marra ishin fatale pas goditjes.

Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtuesi i trenit donte të fillonte një frenim emergjence, por ishte tepër vonë, tha zëdhënësi i policisë.

Dëshmitarë të shumtë okularë, përfshirë disa studentë të shkollës së mesme, vëzhguan aksidentin fatal.

Kryetari i Bashkisë së Bruckberg, Rudolf Radlmeier e cilësoi rastin si “ditë të zezë për komunitetin”.

TË NGJAJSHME

Për herë të shtatë, nesër hidhet në votim Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

mergata.eu

Rritja e rasteve me koronavirus në Kosovë, Ministria e Shëndetësisë merr këtë vendim

mergata.eu

Qeveria ndal dasmat, Labinot Tahiri revoltohet keq

mergata.eu