Mergata News
Lajme

Dy të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

dy-te-vdekur-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit-ne-kosove

Janë shënuar edhe dy raste të vdekjeve nga koronavirusi në vendin tonë.

Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes njoftimit të fundit, përcjell ORAinfo.

“Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast MIQ, QKUK dhe 1 rast Klinikë Infekltive)”- thuhet në njoftim.

Numri i përgjithshëm i viktimave të koronavirusit në Kosovë ka arritur në 659./ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Kjo është kompania fiktive që ‘avulloi’ nga Thesari i Kosovës 2 milionë euro

mergata.eu

Ministri i Shëndetësisë: U shamë e u fyem por nuk u ndalëm, tani Kosova në mesin e vendeve me menaxhimin më të mirë të pandemisë

mergata.eu

49 raste të reja me covid-19, shërohen 53 pacientë

mergata.eu