fbpx
Mergata News
Lajme

Driton Selmanaj sot në Kuvend, Saranda Bogujevci e fotografon dhe ka këtë koment

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur debat parlamentar për gjendjen e të drejtave të personave me aftësi të kufizuara.

Të pranishëm në Kuvend janë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj e që në lidhje me pranin e tij ka reaguar deputetja e VV-së, Saranda Bogujevci.

Bogujevci ka publikuar një foto të Selmanaj duke u shprehur që ky njeri nuk ka as fytyre e as dinjitet sipas deputetes, Selmanaj është duke shfrytëzuar seancën për për persona me nevoja të veçanta për të qenë i pranishëm në sallën plenare të Kuvendit, transmeton “Bota sot”.

Postimi i plotë

Ky njeri nuk ka as fytyre e as dinjitet. Shfrytëzon seancën ku po diskutohet për persona me nevoja të veçanta për të qenë i pranishëm në sallën plenare të Kuvendit.

Nuk mund të kuptoj se si nuk e di kur është mjaft për ta lëndimi dhe mos respekti ndaj qytetarëve..

Image

TË NGJAJSHME

Vetëvendosje thotë se taksa 10 euro në Prishtinë ishte ideja e tyre

mergata.eu

Hoti e quan spekulim lajmin se shuarja e Task Forcës ia vonon liberalizimin kosovarëve

mergata.eu

S’ka kuorum, nuk votohet raporti i AKK për vitin 2019

mergata.eu