Mergata News
Sport

Drita – Gjilani, formacionet zyrtare

drita-–-gjilani,-formacionet-zyrtare

Formacionet zyrtare: Drita – Gjilani.

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Drita – Gjilani.

Sot luhet derbi më i madh në futbollin kosovar, ai mes Dritës dhe Gjilanit, shkruan lajmi net.

Drita vjen pas tri fitoreve radhazi, kurse Gjilani numëron dy fitore, dy barazime dhe një humbje në këtë fillim sezoni.

Ndeshja mes dy skuadrave luhet me fillim nga ora 13:30.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Drita: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Rexha.

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Fustar Rapa, Jackson, Keita, Musolli, Kurtaj, Hajdari, Progni, Nikaç.

TË NGJAJSHME

Barcelona konfirmon dorëheqjen e Bartomeut

mergata.eu

Barcelona jep një lajm të keq për lojtarët

mergata.eu

Diaz me deklaratë bombastike për Ibrahimoviç

mergata.eu