Mergata News
Lajme

Drejtoresha Shala: Testimi i maturantëve shkoi pa problem në kryeqytet

drejtoresha-shala:-testimi-i-maturanteve-shkoi-pa-problem-ne-kryeqytet

Testimi i maturantëve shkoi pa problem në kryeqytet, thotë drejtoresha Shala.

Sot në 84 shkolla në Kosovë u mbajt pjesa e dytë e testit të maturës. Atij ju nënshtruan gjithsej 8 mijë e 300 nxënës.

Sipas Drejtoreshës së Arsimit në komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, procesi i testimit të rreth 1 mijë maturantëve në nëntë shkollat në Prishtinë shkoi pa ndonjë problem dhe në të gjithat u përfillen rregullat anti COVID-19.

“Kësaj radhe ky proces ishte më lehtë i menaxhueshëm pasi numri i nxënësve është më i vogël. Pres që edhe këta me sukses ta kalojnë këtë test”.

TË NGJAJSHME

Statusi i ministrit të AAK-së ‘diss’ për Avdullah Hotin?

mergata.eu

Kaq vite është Sinan Hoxha më i vjetër se gruaja e tij Andrra

mergata.eu

Zemaj kundër lejimit të dasmave, thotë se mund të bëhen burime të infeksioneve

mergata.eu