fbpx
Mergata News
Lajme

Dorëzohet Agim Veliu: Ne i kemi humbur zgjedhjet në Podujevë

Ministri Agim Veliu e ka pranuar humbjen në bastionin me të madh të LDK-së në Podujevë.
Ai në një konferencë për media ka theksuar se në bazë të rezultateve që kanë, LDK i ka humbur zgjedhjet, por presin edhe votat me postë sikur edhe me kusht.Nexhmi Rudari flet pasi sondazhet e nxjerrin Shpejtim Bulliqin fitues

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, ka thënë se ende është herët të flitet se kush është fitues nga procesi i sotëm zgjedhor.

“Qendrat e votimit sapo janë mbyllur dhe është herët të flitet për ndonjë rezultat”, është shprehur Rudari.

Lidhur me deklarimet e zyrtarëve të Vetëvendosje se janë ata që kanë fituar sot dhe kandidati i tyre Shpejtim Bulliqi, Rudari është shprehur: “Duket se bazohen në sondazhet e tyre që i kanë bërë dje. Është herët të flitet për rezultate”.
Deri në ora 22:00 dihen 99% rezultateve finale.

TË NGJAJSHME

Mustafa: Arrestimi i Haki Rugovës për qëllime politike, kërkuam të trajtohet nga Prokuroria Speciale

mergata.eu

Nuk do ta besoni cka paralajmëron Zemaj nga dita e vikendit për qytetarët e kosovës

mergata.eu

Molliqaj: Kurti ka humbur të gjitha lidhjet me Trumpin, prandaj po e mbështet Biden

mergata.eu