fbpx
Mergata News
Lajme

DioGuardi godet fort Qeverinë Hoti dhe Presidentin Thaçi

Joe DioGuardi, udhëheqës i Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane dhe ish-kongresist, në një intervistë për Kanal10, ka thënë se, shpreson që në Kosovë të ketë një qeveri të re.

“Kjo qeveri nuk po funksionin siç duhet, shpresoj të kemi një qeveri të re, sepse nuk e shoh se kjo qeveri po funksionon aq mirë sa duhet. Thaçi ka ngritur fonde për partinë e tij, dhe e bëri partinë e tij të fortë, në vend të Kosovës”, ka thënë DioGuardi.

TË NGJAJSHME

Aksident i rëndë trafiku, përfshihën dy vetura

mergata.eu

Arben Gashi thotë se nuk na duhet një kryeministër si Albin Kurti, por një normal si Avdullah Hoti

mergata.eu

Krasniqi: Isa të shkojë në shtëpi, por fillimisht të përjashtojë nga LDK-ja këta dy zyrtarë

admin