Mergata News
Lajme

Deputeti i VV-së: LDK është parti e korruptuar, Isa Mustafa merr pagë nga UP pa shkuar në punë

deputeti-i-vv-se:-ldk-eshte-parti-e-korruptuar,-isa-mustafa-merr-page-nga-up-pa-shkuar-ne-pune

Deputeti i Vetëvendosjes Mefail Bajqinovci nuk i kursyer kritikat për LDK-në.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Bajqinovci thotë se kryetari i kësaj partie Isa Mustafa e ka zhvatur buxhetin e qytetarëve, duke marrë pagë nga Universiteti i Prishtinës, pa shkuar asnjëherë në punë.

Thotë se në zgjedhjet e ardhshme Vetëvendosja do të dalë fituese dhe “shumë prej tyre (politikanët aktual në pushtet) do të tërhiqen prej jetës politike.

Shkrimi i plotë i Bajqinovcit në Facebook:

Parti e korruptuar, shtet-shkatërruese e mashtruese

Derisa po flisnin dje në Kuvend, kinse LDK-ja me qeverinë Hoti ka ndalur korrupsionin, iu arrestua nënkryetari i saj, Haki Rugova, për të vetmen arsye, korrupsion.

Në anën tjetër, kryetari i asaj partie, Isa Mustafa, ka zhvatur paranë e qytetarit të Kosovës që 4 vite, duke marrë pagë nga Universiteti i Prishtinës pa shkuar asnjëherë.

Me këtë qeveri ilegale që po ia mbajnë vetes pro-amerikan, SHBA-ja dhe BE-ja u tërhoqën nga monitorimi i Këshillit prokurorial të Kosovës, pasi sipas tyre ky sistem është shkatërruar.

Llafazanët e LDK-së, të cilëve duhet t’ua shtrijmë dorën për inteligjencën e mashtrimit të popullit, po vazhdojnë shkatërrimin e shtetit tash e sa vite, madje kësaj radhe duke marrë pushtetin ilegalisht.

Le të vjedhin e të shkatërrojnë shtetin sa të munden, sepse kjo është hera e fundit e tyre në pushtet. Le të bëhen bashkë të gjithë, e te shohim se a kanë guxim të garojnë kundër Vetëvendosjes.

Do i mposhtim aq thellë, aq sa shumë prej tyre do të tërhiqen prej jetës politike.

TË NGJAJSHME

Katër pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

mergata.eu

Sot vazhdon dialogu në Bruksel, pas disa javë bllokadë për shkak të Asociacionit

mergata.eu

Deri më tani vetëm një kandidat ka aplikuar për kryetar të Mitrovicës Veriore

mergata.eu