fbpx
Mergata News
Lajme

Dardan Molliqaj: Dje këta të Vetëvendosjes e kan “kallë“ atmosferën prej qefit Hashimit

Ish-krahu i djathtë i Albin Kurtit, Dardan Molliqaj po thotë se në Vetëvendosje, dje ka pasur festë, pas konfirmimit të ak takuzës së Gjykatës Speciale për ish-presidentin Hashim Thaçi.

Duke folur për konfirmimin e ak takuzës së Speciales për eprorët e UÇK’së, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin, ai tha se në Hagë, “Po gjy kohen këta njerëz, si drejtues të një formacioni, këtë rast Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”. hapni nhapx errat e mposhtme per pamjet dhe vidot.

Shton se Albin Kuti nuk dëshiron ta shpë tojë UÇK’në, por vetëm bashkëpartiakun e tij të ak uzuar, Rexhep Selimin.
“Gëzimi, festa, e Vetëvendosjes, deklarimi i Vetëvendosjes vetëm për Rexhep Selimin e jo për të tjerët, tregon se Albini nuk është tu dashtë me shp ëtu UÇK’në”, tha Molliqaj.

TË NGJAJSHME

72 raste vetëm në Prishtinë, a do të futet kryeqyteti në karantinë?

mergata.eu

Kjo e moshuara nga Strellci kritikon gratë e reja: Veç me u endë dinë

mergata.eu

Dalin detaje të reja rreth zhdukjes së dy vajzave nga Ferizaj

mergata.eu