Mergata News
Opinione

Cristiano Ronaldo nuk respekton urdhërat te Juventus

cristiano-ronaldo-nuk-respekton-urdherat-te-juventus

Cristiano Ronaldo nuk po i respekton urdhërat te skuadra e Juventusit.

Ronaldo ishte lojtari që ngriti zërin te skuadra e Juventus, kundër karantinimit.

Juventus vendosi të izolonte skuadrën në J Hotel, disa metra larg qendrës stërvitore La Continassa, por kjo nuk u përkrah nga të gjithë lojtarët.

Ishte Cristiano Ronaldo që sipas ‘Gazzetta dello Sport’ ngriti zërin dhe theu karantinimin.

Lojtari ishte kundër mbylljes në hotel për disa ditë, pasi kjo do t’i humbte atij ndeshjen miqësore me Portugalinë.

Ronaldo dhe Portgualia do të përballeshin me Spanjën.

Kësisoj, ai u largua nga hoteli, shkoi dhe bëri gjumin në shtëpinë e tij, me familjen e tij. Më pas, ai iu bashkua skuadrës kombëtare.

TË NGJAJSHME

Rritje e frikshme e rasteve të reja me Covid-19 në Itali

mergata.eu

Vdes nga COVID-19 kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi

mergata.eu

Rekord i madh në Gjermani me rritjen e rasteve me koronavirus

mergata.eu