Mergata News
Auto&Tech

“Covid është më pak vdekjeprurës se gripi”, Facebook largon postimin e Trump

“covid-eshte-me-pak-vdekjeprures-se-gripi”,-facebook-largon-postimin-e-trump

Zëdhënësi i Facebook Andy Stone konfirmoi se kompania hoqi postimin për thyerjen e rregullave të saj mbi dezinformimin Covid-19, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Presidenti gjithashtu postoi të njëjtin mesazh në Twitter. Ky postim është ende publik por Twitter i ka bashkangjitur një mesazh postimit duke thënë se ai shkel rregullin e kompanisë për përhapjen e informacionit të rremë në lidhje me Covid-19.

Në gusht, Facebook dhe Twitter hoqën një postim nga Trump për përmbajtjen e pretendimeve të rreme në lidhje me Covid-19. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

TikTok është ndaluar në Pakistan

mergata.eu

Bugatti shfaq makinën më ekstreme dhe më të shpejt deri tani

mergata.eu

AirPods të ri publikohen nga Apple

mergata.eu