Mergata News
Lajme

Çka ndodhi dje në rrugët e Kosovës?

cka-ndodhi-dje-ne-rruget-e-kosoves?

Të martën në Kosovë ndodhën 62 aksidente trafiku.

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku, 25 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 37 raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Në statistikat e përgjithshme të publikuar nga Policia e Kosovës, bëhet e ditur se janë shqiptuar 955 tiketa trafiku dhe 729 tiketa të shqiptuara në bazë të ligjit për pandeminë COVID-19, transmeton Telegrafi.

Po ashtu, ditën e martë, Policia ka arrestuar 39 persona, 25 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 2 në vuajtje të dënimit.

TË NGJAJSHME

Eskalon beteja mes partnerëve, AAK e akuzon LDK-në korrupsionin

admin

LAJMI I FUNDIT: Mbyllen disa shkolla në Kosovës, infektohen qindra nxënës e mësimdhënës

mergata.eu

Bajrami për 2 milionët e vjedhura: S’mund të garantoj, por po punoj që të kthehet çdo cent i vjedhur

mergata.eu