Mergata News
Sport

Chelsea të vendosur, e duan me çdo kush transferimin e këtij lojtari

chelsea-te-vendosur,-e-duan-me-cdo-kush-transferimin-e-ketij-lojtari

Chelsea e duan me çdo kush transferimin e Declan Rice.

Mesfuhsori i Ëest Ham United, Declan Rice është në kyre të listës së dëshirave të Chelsea.

Sipas raportimeve të ‘Dailystar’, ‘Blutë’ janë të vendosur që të transferojnë mesfuhsorin qysh në merkaton e janarit.

Chelsea janë interesuar për lojtarin edhe gjatë merkatos së kaluar, por pritet të mbyllin gjithçka vetëm në vitin e ri kalendarik.

Gjithsesi, Ëest Ham shpresojnë të lidhin lojtarin me një kontratë të re, e cila sheh pagën të rritet në 120 mijë funte për javë.

TË NGJAJSHME

Bayern dhe Dortmund vazhdojnë me fitore në Bundesligë

mergata.eu

Zbulohet gjithҫka: Ky është plani i Barcelonës për ta transferuar Kylian Mbappen

mergata.eu

Gattuso- Napoli, arrihet marrëveshja

mergata.eu