Mergata News
Opinione

Chelsea pritet t’i prishë punë Milanit për yllin nga Franca

chelsea-pritet-t’i-prishe-pune-milanit-per-yllin-nga-franca

Chelsea i është bashkuar garës për të zbritur objektivin e Milanit, Boubakary Soumare nga Lille në janar.

Soumare ishte një nga emrat që doli si një alternativë e mundshme ndaj Tiemoue Bakayoko gjatë dritares së verës, me Calciomercato që madje raportoi se Rossonerët ofruan një hua për të paguar prej 10 milionë eurove me mundësi për të blerë me 25 milionë euro, një formulë e ngjashme me atë Tonalit, por që u refuzua.

Calciomercato gjithashtu raportoi se Milani është ende duke parë nga afër se si evoluon situata e Soumare, përcjell ORAinfo.

Kontrata e tij skadon më 30 qershor 2022, që do të thotë se Lille do të bëhet pak nervoz për humbjen e një aseti të ri të çmuar me një çmim të lirë me Rossonerët të gatshëm të hidhen.

Sipas Football London (përmes F365), Chelsea është gjithashtu i etur për nënshkrimin e Soumare megjithatë pasi e shikojnë atë si një alternativë ndaj Declan Rice të West Ham United, një objektiv veror që ata nuk ishin në gjendje të nënshkruanin.
Blutë nuk janë optimistë për nënshkrimin e lojtarit anglez të vlerësuar me 88 milionë euro pasi çekiçët kanë vendosur një mur i cili po provon të jetë i vështirë për tu prishur, kështu që Soumare është një alternativë, por Napoli, Inter dhe Milan gjithashtu thuhet se janë të etur. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Ky është kushti që Ozil do të largohej nga Arsenali

mergata.eu

Në 24 orët e fundit, Gjermania shënon rekord të rasteve të reja të koronavirusit

mergata.eu

Franca me izolimin e dytë mbarëkombëtar

mergata.eu