fbpx
Mergata News
Uncategorized

Burri i Vjosa Osmanit s’shkon fare në punë, shëtitet nëpër Prishtinë

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka folur rreth zhvillimeve të fundit, saktësisht kthimit të disa konsujve nga u.d presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.Ajo ka thënë se Osmani është dashur që fillimisht ta shkarkojë bashkëshortin e saj, Prindon Sadriun, pasi që ai përveç që është emëruar jashtëligjshëm, ka muaj që nuk ka shkuar në Ambasadën e Kosovës në Maqedoninë e Veriut.

Ai (Prindon Sadriu) është dashur të shkarkohet për shkak që përveç që është emëruar jashtëligjshëm, zotëri Prindon Sadriu ka muaj që nuk ka shkuar në ambasadën e Kosovës në Maqedoni.

Por është parë duke u shëtitur nëpër kafet dhe bulevardet e Prishtinës”, tha Kadrijaj në emisionin “Imazh” të RTK-së.

TË NGJAJSHME

Avdullah Hoti: ‘Do i’a japim nga 20 euro çdo banori të Kosovës.

mergata.eu

Detaje të reja: Lulzim Basha mblodhi prova të krímeve të Iu, ftes së UÇK’së më 1999 në Kukës

mergata.eu

Gjykata në Hagë: Ja çka do të ndodh me Hashim Thaçin dhe tre anëtarë të tjerë të UÇK-së!

mergata.eu