Mergata News
Vip/Kultura

Bukë pogaçe dhe me lëngë, ky është mëngjesi i Dafina Zeqirit

buke-pogace-dhe-me-lenge,-ky-eshte-mengjesi-i-dafina-zeqirit

Këngëtarja Dafina Zeqiri, edhe pse ka jetuar gjatë në Suedi, është mjaft e përkushtuar ndaj traditave shqiptare.

Elementet kombëtare ajo i ka bërë pjesë të krijimeve të saja artistike shpeshherë. Si në videoklipin e këngës “Million $”, ku është shfaqur me veshje tradicionale shqiptare.

Përveç veshjeve, Dafina pëlqeka edhe ushqimet tradicionale shqiptare dhe këtë e ka dëshmuar së fundmi në llogarinë e saj në Instagram.

Këngëtarja e hitit “Lule Lule” ka ndarë më ndjekësit e saj një imazh të mëngjesit që ka gatuar nëna e saj, speca me ajkë dhe pogaqe, shkruan rtv21.

Siç duket kur bëhet fjalë për ushqime tradicionale, Dafina nuk tregohet e ‘kujdesshme’ me dietën e saj.

Ndryshe, videoklipi i këngës së fundit “Million $”, që nga publikimi rreth një muaj më parë, ka arritur të klikohet mbi 8 milionë herë në kanalin YouTube.

TË NGJAJSHME

Anita tregon një kujtim të bukur me Ramushin: “E ka marë një shtagë qaty ngat, ec po t’thom”

mergata.eu

U përfol shumë për super-femrën në klipin e Dafina Zeqirit, mësoni se kush është ajo

mergata.eu

‘Sasa’ lë pa fjalë të gjithë, shkëlqen me pamjen e fundit

mergata.eu