fbpx
Mergata News
Lajme

Besoni ose jo, sot priten reshjet e para të borës në Kosovë

besoni-ose-jo,-sot-priten-reshjet-e-para-te-bores-ne-kosove

Të martën priten reshjet e para të borës në Kosovë.

Dita e dytë e kësaj jave parashikohet të jetë e freskët dhe me erë.

Sipas Prishtina Weather në mëngjes do të ketë reshje lokale shiu të cilat do të pushojnë deri në orët e pasdites.

Rrebeshe shiu priten përreth viseve malore ndërkohë që në zona të larta malore mbi 2000m priten edhe reshje bore.

Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten më mes 9C deri 15C, e në vise malore 7C deri 15C.

Era do të fryj mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, vende-vende me hove edhe mbi 20m/s. Indeksi UV: 3.

TË NGJAJSHME

Ministria e Shëndetësisë: Shteti po përgatitët për rritjen e infektimeve me koronavirus

mergata.eu

“Po kanë frikë nga vendimi” – Hoti shpjegon deklaratën e tij, tregon se a e pati fjalën për Haradinajn

mergata.eu

Emisari Lajçak për dialogun Kosovë – Serbi: Vazhdon së shpejti

mergata.eu