fbpx
Mergata News
Lajme

Bekë Berisha: Kosova ka vetëm një “Intelektual“ Ai është Avdullah Hoti

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, në seancën e Kuvendit në të cilën është i ftuar në interpelancë kryeministri Hoti, ka thënë se Kosova vetëm në lu ftka qenë më keq se që është sot dhe se vendi “po vlon”.

Ai tregoi edhe arsyen se pse e ka votuar Hotin për kryeministër.“Avdullah Hotin nuk e kam votu për kryeministër për shkak se kam besu se është fort i vendosur, që ka siguri të madhe në vetvete, apo është krejt i pavarur në vendimet që merr, por për shkak se mu ka dok dhe mendoje se është intelektual i mirë i këtij vendi””.

Ndërkaq, për Gjyk aten Speciale, Berisha tha se u formua për shkak të “rrenave”.

E di që ata çlirimtarë janë të pafajshëm sot, do të jenë të pafajshëm nesër, sepse të gjithë janë çlirimitarë. Kërkoj prej teje si kryeministër që çka ka në dorë ky shtet e kjo Qeveri, atyre njerëzve që sot ballafaqohen me këtë gjyk aten të padrejtë e cila u themelua duke besuar se përnime ka ndonjë “shtëpi të verdhë” diku dhe dikush paska nxjerrë veshka që t’i shesë diku e që në fund doli se asnjëra nuk u përmend dhe krej kishin qenë rrena. Në krejt këtë fatkeqësi mirë që së paku nuk na portretizuan si kanibalë. Meqë tani nuk po del të ketë ekzistuar as “shtëpia e verdhë” e as hajnia e organeve, atëherë kjo gjyk aten qenka themeluar prej rrena ve tona”.

TË NGJAJSHME

Dalin detaje të reja nga vdekja e një personi në Mramor të Prishtinës

mergata.eu

LAJM I FUNDIT: Isa Mustafa tregon se a po shkojmë në zhgjedhje! Mësojeni

admin

Ministri Selimi thotë se s’ka krisje në koalicionin me LDK-në

mergata.eu