fbpx
Mergata News
Lajme

Befason Arbana Xharra me deklaratë për Vjosa Osmanin e Gjyka ten Speciale

Gazetarja Arbana Xharra, i ka dalë në mbrojtje Vjosa Osmanit, e cila është krítíkuar pas marrjes së detyrës si presidente, pas dorëheqjes së Hashim Thaçit.

Xharra ka thënë se Osmani është imazh i mirë për Kosovën dhe se asaj i takon edhe me Kushtetutë që të ushtrojë postin e Presidentes, përcjell Bota sot.

vjosa-osmani:-kosova-e-serbia-jane-dakorduar-per-te-zhdukurit-dhe-te-zhvendosurit-ne-bruksel,-kjo-duhet-kundershtuar

TË NGJAJSHME

Presidentja nuk di të ndalet, Ja çfarë ndaloi ajo sot në Zyrën e Presidencës! (DOKUMENT)

mergata.eu

Konfirmohet nga Qeveria shkarkimi i dy anëtarëve të Bordit të KEK-ut

mergata.eu

Ministri Zemaj na paralajmëron për mbyllje totale

mergata.eu