Mergata News
Lajme

Avdullah Hoti telefonon Vjosa Osmanin, jep një paralajmërim

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, ka njoftuar se ka zhvílluar një bisedë telefonike me Kryetaren e Kuvendit dhe ushtr uesen e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani.Hoti ka thënë se Osmanit i ka dëshiruar shërím të shpejtë nga Kor onavírusi.

Kryeministri poashtu, ka treguar se e ka njoftuar Osmanin se Qeveria do të përmbyllë së shpejti analízën e rishikimit funksional të rrjetit të mísíoneve diplomatike të Kosovës.

TË NGJAJSHME

Mustafa flet për Vjosa Osmanin: Nuk po merremi me të, s’është rasti i parë i largimit nga LDK

mergata.eu

Gold AG e ZBULON emrin e djalit, ka befasuar të gjithë me përzgjedhjen që ka bërë

mergata.eu

A keni bërë plane për nesër, këto temperatura na persin

mergata.eu