fbpx
Mergata News
Sport

Arrihet marrëveshja, Icardi në janar i bashkohet Milanit

arrihet-marreveshja,-icardi-ne-janar-i-bashkohet-milanit

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi duket se ka gati hakmarrjen për skuadrën e Interit.

Në mediat po spekulojnë zërat që një marrëveshje është arritur mes Paris Saint Germain dhe AC Milanit për transferimin e sulmuesit argjentinas në San Siro.

Sulmuesi nuk po arrin të gjejë hapësirën e nevojshme tek skuadra e Thomas Tuchel dhe nga ana tjetër agjentja dhe gruaja e tij Ëanda Nara i uroi fitoren Milanit në derbin kundër Interit, gjë që ka krijuar shumë thashetheme.

I gjithë ky operacion pritet që ti kushtojë Milanit diku rreth 75 milionë euro mirëpo një gjë e tillë nuk përbën problem pasi një aksion i tillë është aprovuar edhe nga Ivan Gazidis.

TË NGJAJSHME

Humbja e Realit, ja kë po e fajëson Zidane

mergata.eu

Solskjaer tregonse a do ta realizojë Pogba ëndrrën e tij duke u transferuar te Real Madridi

mergata.eu

Barcelona jep një lajm të keq për lojtarët

mergata.eu