Mergata News
Lajme

Arban Abrashi: LDK veç këtë person nuk e pranon për president

arban-abrashi:-ldk-vec-kete-person-nuk-e-pranon-per-president

Ministri i Qeverisë Hoti, Arban Abrashi ka treguar se cilin figurë LDK nuk e pranon për president.

“LDK veç Rexhep Qosjes vijë të kuqe për president”, tha Abrashi në Debat Plus.

Rexhep Qosja dhe LDK në të kaluarën kanë pasur përplasje të shpeshta. Qosja e ka quajtur LDK-në si dhunuese të historisë.

Përveq Qosjes, emrat për t’u bërë president kanë qenë edhe Murat Jashari.

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi mandati i mbaron në fillim të vitit 2021.

TË NGJAJSHME

Përkeqësohet gjendja: 5 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

mergata.eu

Ganimete Musliu propozon Edita Tahirin për presidente të Kosovës!A do e votonit?

mergata.eu

Basha i VV-së e quan “gacë të mlutë” kryeministrin Avdullah Hoti

mergata.eu