fbpx
Mergata News
Auto&Tech

Apple zbulon datën e lansimit të iPhone 12

apple-zbulon-daten-e-lansimit-te-iphone-12

Normalisht, telefonat e Apple janë vënë në shitje një javë e gjysmë pasi ato zbulohen, gjë që do të sugjeronte që telefoni të lirohej rreth 23 tetorit pasi lansimi do të jetë më 13 tetor, transmeton lajmi.net.

Por këtë vit kompania devijon nga orari i saj i zakonshëm, dhe data e lëshimit mund të ndryshohet në përputhje me rrethanat.

Apple pritet të lëshojë të paktën katër versione të iPhone 12: dy madhësi të telefonit normal, dhe dy nga modeli “pro”.

Karakteristikat e reja pritet të përfshijnë një ridizajn që do të ndjekë formën më drejtkëndore të iPad Pro, një sensor lidar për thellësi të ndjeshme dhe të përmirësuar të energjisë së përpunimit. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Tesla ka prezantuar softuerin e saj “vetë-drejtimi i plotë”

mergata.eu

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj me një gumëzhitje

mergata.eu

Analizë: a po përfundon epoka e makinave dizel?

mergata.eu