fbpx
Mergata News
Auto&Tech

Apple tregon datën e lansimit të iPhone 12

apple-tregon-daten-e-lansimit-te-iphone-12

Firma do të lansojë në eventin e 13 tetorit, në 10 të mëngjesit me kohën lokale të Paqësorit, tha Apple në një ftesë, raporton The Independent, transmeton lajmin.et.

Normalisht, telefonat e Apple janë hedhur në shitje një javë e gjysmë pasi janë lansuar, gjë që do të nënkuptonte se telefoni do të dalë në treg rreth 23 tetorit. Por këtë vit kompania devijoi nga orari i saj i zakonshëm për shkak të rrethanave të krijuara nga pandemia.

Treguesi i vetëm i natyrës së ngjarjes ishte një mesazh që lexonte “Përshëndetje, Shpejtësi”. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Zbulohet arsyeja pse iPhone 12 mund të jetë më i shtrenjtë

mergata.eu

Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

mergata.eu

Mund të prezantohet një iPhone 12 Mini

mergata.eu