fbpx
Mergata News
Lajme

Analisti: Vetëvendosje do t’i fitojë 61% në zgjedhjet e ardhshme

Analisti, Krenar Shala ka thënë se beson që nga zgjedhjet a ardhshme, kurdo që mbahen ato, Lëvizja Vetëvendosje mund të dalë me 61 deputetë.Ai është shprehur se kjo mund të ndodhë ngaqë qytetarët janë ndarë të kënaqur me qeverisjen e shkurtë të Kurtit dhe reformat që janë bërë në atë periudhë.

Këta tjerët nuk guxojnë ma me shku në zgjedhje se veç shkojnë tu u djegë.
Paramendoni situatën ta zëmë VV i fiton 61 përqind të votave, besoj se zgjedhjet e ardhshme kanë me qenë edhe më befasi se fitorja e Bulliqit.

61 mund ti ketë dhe jam në gjendje me elaboru pse besoj. Nëse i fiton 61 i vyjnë edhe 20 dhe fillon VV me disa reforma që zgjojnë kurreshtjen e qytetarëve që kanë bë mirë që e kanë votu, siç bëri me 4 muaj reforma të cilat jo vetëm që i kënaqi qytetarët po pat simpati të madhe edhe te perëndimorët”, u shpreh ndër të tjera ai.Shala tutje tha se Kosova nuk ka pasur qeverisje më të mirë që nga shpallja e pavarësisë.

TË NGJAJSHME

5 vjet nga nënshkrimi i MSA-së me Bashkimin Europian

mergata.eu

Autoritetet po ua kthejnë mërgimtarëve nga Kosova specat për turshi

mergata.eu

Prokuroria ngre aktakuzë për Shyqyri Haxhën

mergata.eu