Mergata News
Mergata

Ambasadori Ukelli prezantoi kredencialet e tij para presidentes zvicerane

ambasadori-ukelli-prezantoi-kredencialet-e-tij-para-presidentes-zvicerane

Është bërë e ditur se ditë më parë, Ambasadori Sami Ukelli i dorëzoi letrat kredenciale Presidentes së Zvicrës, znj. Simonetta Sommaruga, shkruan albinfo.ch.

Pas pjesës ceremoniale, në një bisedë të shkurtër Presidentja Sommaruga dhe Ambasadori Ukelli diskutuan mundësitë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës, sidomos nevojën për të nxitur e thelluar bashkëpunimin ekonomik. /Albinfo.ch

The post Ambasadori Ukelli prezantoi kredencialet e tij para presidentes zvicerane appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Artistët shqiptarë në Vjenë, koncert për nder të Festës Kombëtare të Austrisë

mergata.eu

Gjermania i njeh testet e bëra në Kosovë

mergata.eu

Diaspora shqiptare në SHBA donacion për shkollen shqipe në Maqedoni

mergata.eu