fbpx
Mergata News
Opinione

Allegri në bisedime me skuadrën e madhe italiane

allegri-ne-bisedime-me-skuadren-e-madhe-italiane

Allegri në bisedime me Romën.

Raportet e shumta në Itali bëjnë të ditur se trajneri Massimiliano Allegri, është takuar me drejtuesit e Romës, dhe ai do të jetë favoritë për të marrë drejtimin e skuadrës nëse Paulo Fonsenca shkarkohet.

Thuhet se ish trajneri i Milanit dhe Juventusit ka pasur një takim me pronarët e ri të Romës këtë javë.

Ai më parë ka qenë i rezervuar në idenë e bashkimit me Romën, por duket se tani është i hapur për idenë.

Allegri ka fituar titullin e Serie A si me Milanin ashtu edhe me Juventusin, me këta të fundit e ka bërë pesë herë radhazi.

Italiani është përmendur edhe si kandidatë për t’u ulur në stolin e PSG-së.

TË NGJAJSHME

Vala e dytë e koronavirusit, OBSH vjen me këtë paralajmërim

mergata.eu

Franca me izolimin e dytë mbarëkombëtar

mergata.eu

Vaksina gjermane kundër koronavirusit shkakton reagim imunitar në testet paraklinike

mergata.eu