fbpx
Mergata News
Lajme

Albin Kurti e pret Lajçakun në zyre të Vetëvendosjes

albin-kurti-e-pret-lajcakun-ne-zyre-te-vetevendosjes

Emisari i BE-së, Mirosllav Lajçak është duke mbajtur një takim në zyrat e LVV-së me kreun e këtij subjekti, Albin Kurtin.

Në takimin me Lajçakun nga Vetëvendosje është edhe ish-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe deputetja Fitore Pacolli.

Lajcak është duke qëndruar në Kosovë pas bllokimit të dialogut me Serbinë për shkak të çështjes së Asociacionit.

Sot ai është takuar edhe me presidentin Hashim Thaçi.

TË NGJAJSHME

Paralajmërimi nga Vetëvendosje: Qeveria Kurti do të kthehet shumë shpejt

mergata.eu

Ky është parashikimi i motit për sot

mergata.eu

Punimet e nisura që pesë vjet në rrugën Prishtinë-Podujevë po rrezikojnë qytetarët

mergata.eu