Mergata News
Sport

Ajer – Milan, kjo pritet tw ndodh sot!

ajer-–-milan,-kjo-pritet-tw-ndodh-sot!

Kristoffer Ajer do të përballet kundër AC Milan për Celtic të enjten në mbrëmje, por mund të ketë qenë një histori shumë e ndryshme, sipas raporteve.

Siç vëren MilanLive, Rossonerët ishin shumë të lidhur me një lëvizje për Ajer gjatë gjithë afatit kalimtar të verës dhe ai mund të ishte duke u rreshtuar kundër Celtic sonte në vend se të përballej me Rossonerët, përcjell ORAinfo.

Në prag të ndeshjes shefi i Milanit Stefano Pioli u pyet nëse kishte pasur interes për Ajer, ndaj ai u përgjigj në mënyrë pozitive.

“Ne e ndoqëm atë, po, por më pas u bënë zgjedhje të tjera dhe tani unë jam shumë i kënaqur me atë që është atje,” tha ai.

Sonte drejtorët Paolo Maldini dhe Frederic Massara do të shohin Ajerin personalisht dhe Norvegjezi do të jetë i motivuar të luajë kundër asaj që mund të ketë qenë ekipi i tij i ri.

Duke qenë se Milani nuk përfundoi në nënshkrimin e një qendërmbrojtësi të ri në dritaren e verës, një kthim i janarit për Ajer nuk mund të përjashtohet, por Celtic është i vendosur të marrë 25 milion € për 22-vjeçarin. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Messi e bën sefte me gol në Ligën e Kampionëve, Barcelona mposht Ferencevaros

mergata.eu

Strategjia e Milanit për transferimin e Florian Thauvin

mergata.eu

Balotelli vazhdon me befasi, ja cilit ekip po i bashkohet!

mergata.eu