Mergata News
Ekonomi

Aeroportit “Adem Jashari” i shtohet edhe njё destinacion i ri

aeroportit-“adem-jashari”-i-shtohet-edhe-njё-destinacion-i-ri

Nga data 16 Dhjetor 2020, ANP ‘Adem Jashari’ lidhet edhe me qytetin Karlsruhe/ Baden-Baden me kompaniё ajrore Wizz Air e cila ёshtё kompani low cost, ka njoftuar zyra për informim e ANP-së.

Pas linjave tё suksesshme nё aeroportin e Prishtinёs si Londra, Dortmundi, Bazelli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti, tani mё kanё dalё nё shitje edhe biletat pёr destinacionin e tetё me radhё atё tё Karlsruhes/Baden Baden.

Njё trend i rritjes sё fluturime ka filluar hovshёm nё destinacionin e Kosovёs duke shtuar edhe numrin e udhёtarёve si dhe kompanive tё reja qё operojnё kёtu.

Wizz Air shёrben nё rreth 140 destinacione nё Evropё dhe rreth 40 shtete.

TË NGJAJSHME

Besim Beqaj thotë se Telekomi është dashur të privatizohet: E diskutonin njerëz që s’kanë lexuar një faqe në jetën e tyre

mergata.eu

Ja si funksionon “kredia hallall” në Kosovë

mergata.eu

Trepça e Telekomi në gjendje të rëndë, në rrezik pagat e rreth 5 mijë punëtorëve

mergata.eu