Mergata News
Lajme

A ia huqi Vjosa Osmani kur tha të arrestohet vrasësi i Ukë Bytyçit? – Reagon këshilltari i saj

a-ia-huqi-vjosa-osmani-kur-tha-te-arrestohet-vrasesi-i-uke-bytycit?-–-reagon-keshilltari-i-saj

Sot po përkujtohet 20 vjetori i vr’asjes së veprimtarit të LDK-së, Ukë Bytyçit.

Këshilltar i kryeparlamentares, Faton Peci ka reaguar pas disa shkrimeve në media, ku thuhet se Vjosa Osmani ka bërë një “huqje” sot kur ka shkruar për vr’asjen e veprimtarit të LDK-së, Ukë Bytyçit.

Peci në Facebook ka shkruar se këtu “nuk ka huqje fare”, derisa, ai e arsyeton këtë duke thënë se vr’asësi është në burg, mirëpo, urdhërdhënësit jo.

“Prandaj edhe duhet të zbardhet kush ka dhënë urdhrin për vr’asjen e Ukë Bytyçit dhe shumë veprimtarëve të tjerë”, ka shkruar ai.

“Vjosa Osmani nuk ja ka huqe fare, sepse vr’asesi eshte ne burg, por urdherdhenesit jo. Prandaj edhe duhet te zbardhet kush ka dhene urdherin per vr’asjen e Uke Bytyqit dhe shume veprimtareve te tjere”, ka sqaruar Faton Peci.

TË NGJAJSHME

Konfirmohen raste me koronavirus, mbyllet shkolla “Pjetër Bogdani” në Prishtinë

mergata.eu

Buxheti për dreka zyrtare u keqpërdor edhe në kohë pandemie

mergata.eu

Partitë pa qëndrim të qartë, kërkohet konsensus i gjerë politik për postin e presidentit

mergata.eu