fbpx
Mergata News
Lajme

A do të mbahen ligjërata, UP-ja merr këtë vendim për studentët

a-do-te-mbahen-ligjerata,-up-ja-merr-kete-vendim-per-studentet

UP-ja merr vendimin për studentët, tregon se si do të mbahen ligjëratat.

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht Senati i UP-së ka mbajtur takim më 7 tetor, që për shkak të pandemisë COVID-19, procesi mësimor (ligjëratat, mësimi klinik, ushtrimet laboratorike dhe numerike apo mësimi nga fusha e arteve) të mbahet në formë të kombinuar (fizike ose online).

Për detaje të tjera e keni të plotë vendimin:

TË NGJAJSHME

Tre të vdekur nga koronavirusi në 24-orët e fundit në Kosovë

mergata.eu

Dikur e quajti Albin Kurtin mashtrues, Por ja çka thotë sot Ramushi për Albin Kurtin

mergata.eu

3 zyrtarë të Policisë së Kosovës të infektuar me COVID-19 janë hospitalizuar, 60 të tjerë janë raste aktive

mergata.eu