Mergata News
Sport

A do të këtë rimeç me Boeselin? Ky është vendimi i Haxhi Krasniqit

a-do-te-kete-rimec-me-boeselin?-ky-eshte-vendimi-i-haxhi-krasniqit

Pak pasi Haxhi Krasniqi siguroi titullin e përkohshëm të botës në boks në kategorinë gjysmë të rëndë në WBA dhe IBO, është konfirmuar se ia do të ketë rimeç me ish-kampionin Dominic Boesel.

Krasniqi nokautoi gjermanin në raundin e tretë të shtunën për të shkruar historinë si kosovari i parë kampion bote.

Ndërkaq, të dielën, mediumi “MDR”, ka njoftuar se rimeçi ka qenë i përfshirë në marrëveshjen mes dy boksierëve, por nuk është bërë e ditur për afatin kohor se kur mund të ndodhë kjo.

Në intervistën për “SPIO”, 33-vjeçari të dielën është shprehur se “ky është vetëm fillimi në karrierën e tij” edhe pse të tjerët ishin shprehur se “është e fundit”.

“Ishte momenti më i mirë i jetës sime. Arritja e këtij qëllimi më bën shumë krenar dhe të lumtur”, ka thënë ai.

Për Krasniqin ishte hera e tretë që boksoi për titull bote në një nga katër versionet e mëdha të boksit profesionist (ËBC, ËBA, ËBO e IBF). Dy herët e kaluara kishte pësuar humbje. Ai ka bilanc prej 51 fitore e gjashtë humbje në boksin profesionist.

TË NGJAJSHME

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

mergata.eu

Chelsea – Dybala, lajm i fundit nga Italia

mergata.eu

Arsenal me fitore minimale ndaj Manchester United

mergata.eu