fbpx
Mergata News
Lajme

A do të hiqet ora policore të dielen? Ja çka thotë Ministri Zemaj

Ministri i Shënde tesis, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se ora poli core do të vazhdojë të jetë e njëjtë edhe gjatë kësaj jave. Sipas tij, nuk do të ketë përjashtime as në ditën e diel, kur do të organizohen zgjedhjet për kryetar në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut.

“ Asnjë masë lehtësuese nuk do të ketë, ne do të shtojmë edhe më shumë mbikëqyrjen ndaj të gjithë atyre që nuk respektojnë ma sat Në do të dakordohemi me KQZ-në. Ata duhet ta rregullojnë orarin për votime, kjo nuk është në interesin tim”, ka thënë ai.

TË NGJAJSHME

Tomë Gashi jep detaje për Etem Arifin, ja në favor të kujt duhet me vendos Gjykata Kushtetuese ‘pa marrë parasysh kush hidhërohet kush humbë’

admin

Përplasja në distancë Hoti-Haradinaj, në AAK thonë se koalicioni është stabil!

mergata.eu

QKUK blen mbulesa për shtretër në vlerë rrreth 150 mijë euro

mergata.eu