fbpx
Mergata News
Lajme

A do të hiqet ora policore në Kosovë? Ja çka thotë Kryeministri Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në fund të kësaj jave do të diskutojnë rreth masave me qëllim të parandalimit të përhapjes së C0VíD-19
Hoti tha se këto masa kanë qenë adekuate dhe duhet të mbesin në fuqi edhe për një kohë, por shtoi se në fund të kësaj jave do t’i analizojnë dhe do t’i marrin mas at e nevojshme.

“Tash ne i kemi vendosur një listë të masave në bazë të disa kritereve nga IKSHPK-ja duke ndjekur protokollet e OBSH-së.

Formula që kemi zhvilluar është mjaft adekuate për t’i klasifikuar komunat. Unë besoj që këto masa kanë bërë që të ndalohet rrítja eksp onencila e numrit të rasteve të reja. Javën e fundit kemi pasur një stabilizim të rrítjes. Numri i rasteve fatale fatke qësisht është i lartë por këto ma sa e kanë ndaluar rrítjen e ras teve të reja.

Në fund të kësaj jave do t’i analizojmë këto ma sa dhe do të sillemi në përp uthje me situatën”, tha Hoti.

TË NGJAJSHME

Sot, mot i ndryshueshëm

mergata.eu

Haradinaj – Stublla bisedon me homologun portugez, merr përkrahje për vizat

mergata.eu

AAK-ja i kundërpërgjigjet PDK-së për postin e presidentit

admin